W kategorii tej znajdują się nosidełka, nosidła ergonomiczne, które charakteryzują się tym, że rosną razem z dzieckiem. Regulowany panel nosidła sprawia, że bardzo łatwo dopasować go do każdego dziecka. Świetna alternatywa gdy w domu jest 2 dzieci w podobnych wieku o różnym wzroście. Nosidełka polecane przez fizjoterapeutów.

Nosidło ergonomiczne regulowane to nosidła składające się z miękkiego panelu, który otula dziecka, z pasa biodrowego zapinanego na klamry oraz pasów naramiennych również zapinanych na klamry.

Niektóre modele nosidełek posiadają specjalną klamrę, adapter dla dzieci niesiedzących co warto przyjrzeć się tej opcji przy szukaniu nosidła dla młodszych, niesiedzących jeszcze niemowlaków.

Nosidła te możemy zakupić dla dzieci o rozmiarach 62-116 w zależności od modelu nosidełka.

Nosidła regulowane ergonomiczne

Nosidełko regulowane LennyUpGrade SZARY LennyLamb Nosidełko regulowane LennyUpGrade SZARY LennyLamb
Producent: LennyLamb
Cena: 419,99 zł 440,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja

Nosidełka ergonomiczne regulowane LennyUpGrade, Kavka multiage, Tula Free to grow, Little Frog standard są odpowiednie dla dzieci od rozmiaru 62 do rozmiaru 98-104 w zależności od producenta.

Są również opcje nosideł ergonomicznych dla przedszkolaków. Na przykład LennyPreSchool, Kavka multiage plus, Little Frog XL Toddler. Wtedy takie nosidełko będzie odpowiednie dla dziecka od rozmiaru 74-80 do nawet rozmiaru 116. Trzeba zwracać uwagę na poszczególne modele, bowiem rozmiary delikatnie między sobą się różnią.

Regulacja tych nosideł do noszenia na szerokości występuje w postaci rzepa, który ustawiamy na daną, pożądaną szerokość. Szerokość odpowiednia to ta, gdy panel nosidła sięga dziecku od kolana do kolana podczas noszenia. Wysokość panela, w zależności od producenta nosidełka ergonomicznego ustawiamy za pomocą guzików w przypadku LennyUpGrade (LennyLamb) lub taśm z klamerkami.

Większość nosideł do noszenia dzieci posiada opcję skrzyżowania pasów naramiennych, co jest niezwykle wygodne podczas noszenia na brzuchu przez dłuższy okres czasu, np. górskie wycieczki. Ciężar dziecka rozkłada się wtedy inaczej. Opcja bardzo polecana również dla osób, które mają problemy z kregosłupem, np. skolioza. Rozłożenie tak pasów naramiennych jest znacznie wygodniejsze niż ze standardowym zapięciem. 

Najpopularniejsi producenci nosideł do noszenia dzieci:

  1. LennyLamb
  2. Kavka
  3. Little Frog
  4. Tula
  5. Luna Dream
  6. Everyslings

Jeśli Twoje dziecko nie siedzi jeszcze samodzielnie, zwróć uwagę aby nosidełko zapinało się pod pupą dziecka. Przykładowe nosidełka dla dzieci niesiedzących to:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl