W czym nosić dziecko latem.

Mamy nadzieję, że zimne dni odeszły na jakiś czas w niepamięć :)

Słupki na termometrach rosną, nareszcie będzie można wyjść z rodziną na spacer i cieszyć się słońcem, ciepłem. Ja uwielbiam takie dni, wiosna, lato dla mnie mogłoby być cały rok. 

Jak robi się cieplej, nie jedna mama zadaje sobie odwieczne pytanie: Jak ubrać w taką pogodę dziecko? Zarówno do wózka jak i do chusty. Pamiętajmy nie przegrzewajmy dzieci, to jest najgorsze co możemy zrobić. Ubierzmy dziecko tak jak i siebie. Leżącego noworodka w wózku możemy przykryć delikatnym kocykiem i to w zupełności wystarczy. 

Jeśli chodzi o ubieranie do chusty to ubieramy się lżej, chusta to dla nas kolejna warstwa materiału, działa na nas jak sweterek, więc przy wysokich temperaturach tylko koszulka z krótkim rękawem. Dodatkowo kupując chustę na lato, wybierzmy taką z domieszką lnu, bambusa, tencelu, jedwabiu. Są to idealne letnie domieszki, chusta taka będzie lżejsza i bardziej przewiewna niż chusta ze 100% bawełny. Chusta z domieszką wełny to też będzie super rozwiązanie. Może to być dla Was zaskoczenie, ale tak jest, wełna w zimne dni grzeje, a w lato chłodzi, do tego jest naturalna. 

Dodatkowo pamiętajmy, że splot chusty też ma znaczenie. Wybierajmy chusty z luźnym splotem, na przykład splot serduszkowy, jodełkowym.

Kolejna ważną kwestią w ciepłe dni to odzież. Tu wybierajmy naturalne najlepiej bawełniane i przewiewne materiały. Nigdy nie zakładaj dziecku czy też sobie do noszenia w chustach lub też nosidłach ortalionu i innych sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza.

Jeśli masz jakieś pytania to napisz do nas, postaram się na nie odpowiedzieć.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl