Nosidła

Nosidełka ergonomiczne dla dzieci to nosidełka polecane przez fizjoterapeutów i ortopedów. Szeroki pas biodrowy sprawia, że dziecko przyjmuje zdrową, jak i wygodną dla niego pozycję. Nosidła ergonomiczne występują w kilku rozmiarach i są zależne od wzrostu dziecka. Każde nosidełko bez względu na rozmiar jest dopuszczone dla dzieci do 20kg.

W kategorii tej znajdują się nosidełka, nosidła ergonomiczne, które charakteryzują się tym, że rosną razem z dzieckiem. Regulowany panel nosidła sprawia, że bardzo łatwo dopasować go do każdego dziecka. Świetna alternatywa gdy w domu jest 2 dzieci w podobnych wieku o różnym wzroście. Nosidełka polecane przez fizjoterapeutów.
Nosidło ergonomiczne regulowane to nosidła składające się z miękkiego panelu, który otula dziecka, z pasa biodrowego zapinanego na klamry oraz pasów naramiennych również zapinanych na klamry.

Niektóre modele nosidełek posiadają specjalną klamrę, adapter dla dzieci niesiedzących co warto przyjrzeć się tej opcji przy szukaniu nosidła dla młodszych, niesiedzących jeszcze niemowlaków.
Nosidła te możemy zakupić dla dzieci o rozmiarach 62-116 w zależności od modelu nosidełka.

Nosidełka ergonomiczne regulowane LennyUpGrade, Kavka multiage, Tula Free to grow, Little Frog standard są odpowiednie dla dzieci od rozmiaru 62 do rozmiaru 98-104 w zależności od producenta.
Są również opcje nosideł ergonomicznych dla przedszkolaków. Na przykład LennyPreSchool, Kavka multiage plus, Little Frog XL Toddler. Wtedy takie nosidełko będzie odpowiednie dla dziecka od rozmiaru 74-80 do nawet rozmiaru 116. Trzeba zwracać uwagę na poszczególne modele, bowiem rozmiary delikatnie między sobą się różnią.
Regulacja tych nosideł do noszenia na szerokości występuje w postaci rzepa, który ustawiamy na daną, pożądaną szerokość. Szerokość odpowiednia to ta, gdy panel nosidła sięga dziecku od kolana do kolana podczas noszenia. Wysokość panela, w zależności od producenta nosidełka ergonomicznego ustawiamy za pomocą guzików w przypadku LennyUpGrade (LennyLamb) lub taśm z klamerkami.
Większość nosideł do noszenia dzieci posiada opcję skrzyżowania pasów naramiennych, co jest niezwykle wygodne podczas noszenia na brzuchu przez dłuższy okres czasu, np. górskie wycieczki. Ciężar dziecka rozkłada się wtedy inaczej. Opcja bardzo polecana również dla osób, które mają problemy z kregosłupem, np. skolioza. Rozłożenie tak pasów naramiennych jest znacznie wygodniejsze niż ze standardowym zapięciem.
Najpopularniejsi producenci nosideł do noszenia dzieci:
I. LennyLamb
II. Kavka
III. Little Frog
IV. Tula
V. Luna Dream
VI. Everyslings
Jeśli Twoje dziecko nie siedzi jeszcze samodzielnie, zwróć uwagę aby nosidełko zapinało się pod pupą dziecka. Przykładowe nosidełka dla dzieci niesiedzących to:
• LennyUpGrade – z dokupionym osobno adapterem do nosidełka
• Kavka multiage
• nosidełka hybrydowe, które znajdziesz w osobnej kategorii – https://tulove.pl/pl/c/Nosidla-hybrydowe/17

Nosidełka do noszenia dzieci klamrowe Onbuhimo to nosidła dla dzieci samodzielnie siedzących i samodzielnie stawiających pierwsze kroczki. Nosidła są delikatnie regulowane dzięki czemu są bardzo uniwersalne, zajmują mało miejsca więc zmieszczą się w każdej torebce. Nosidełka przeznaczone są do noszenia głównie na plecach, lecz nie wyklucza się noszenia na brzuchu, jest to jedynie mniej wygodne dla rodzica.
Występują dwa rozmiary nosideł Onbuhimo:
– standard – dla dzieci od 6 miesięcy do około 1,5roku
– toddler – dla dzieci od 9 miesięcy do około 2lat
Nosidła onbuhimo są budową bardzo przypominają plecak. Poleca się je osobom wysokim, z dużym brzuchem, również dla kobiet w ciąży, to jedyna opcja noszenia starszego dziecka, tak aby nie uciskać brzucha.

W kategorii tej znajdują się nosidełka hybrydowe oraz wrap – tai, które łączą ze sobą wszystkie zalety nosidła i chusty do noszenia dziecka jednocześnie. Polecane są one dla młodszych dzieci.
Nosidła wiązane możemy podzielić na:
• hybrydowe gdzie pas biodrowy zapinany jest na standardową klamrę, a pasy naramienne wiązane podobnie jak chusta;
• wrap-tai to nosidła wiązane zarówno w pasie biodrowym jak i w pasach naramiennych;
Nosidło hybrydowe to nosidełko, które posiada miękki panel, który otula dziecka, pas biodrowy zapinany na klamrę, a pasy naramienne, które są wiązane w sposób podobny do chusty. Idealne rozwiązanie dla niesiedzących dzieci oraz dla rodziców, gdzie oboje mają różną budowę ciała. Dopasowanie nosidła polega tylko na przeprowadzeniu pasa naramiennego po ramionach, skrzyżowanie ich bądź też nie na plecach i zawiązanie go pod pupą dziecka.
Nosidełka wrap-tai to nosidełko, które posiada miękki panel otulający dziecko oraz pas biodrowy oraz pasy naramienne są wiązane podobnie do chusty na supełek. Bardzo fajnie sprawdza się dla osób, które nie lubią klamer, które często zwisają niepotrzebnie. Nosidełko bardzo naturalne i polecam całym sercem.

Największe zalety nosideł wiązanych:
• uniwersalność – pasują do osób o bardzo różnych rozmiarach, to my sami poprzez zawiązanie supełka pasami regulujemy jego szerokość;
• wygoda – są niezwykle wygodne, intuicyjne, nie trzeba nic ustawiać jedynie zawiązać pasy pod swój rozmiar;
• prostota – tu niema co się popsuć, tkaniny z jakich są wykonane są niezwykle wytrzymałe, a tu niema dodatkowych plastikowych elementów, które mogłyby się popsuć, uszkodzić;
• ergonomia – są idealnym rozwiązaniem dla młodszych dzieci, które jeszcze same nie siadają, wszystko dzięki temu iż pasy naramienne zapinamy pod pupą dziecka, nie ingerujemy w prostowanie kręgosłupa dziecka ;

A może chcesz na początek PRZETESTOWAĆ ZA DARMO??
Warto przed zakupem przetestować takie nosidło, zapraszamy zatem do jego wypożyczenia. Kliknij tu po ofertę.
Koszt wypożyczenia nosidła oddamy w rabacie na zakup nosidła na naszej stronie, więc jeśli ostatecznie zdecydujesz się na jakieś nosidełko u nas, koszt testowania, wypożyczenia będziesz miał ostatecznie darmowy.

Nosidła ergonomiczne regulowane dla starszych dzieci to nosidła, które mogą być stosowane zarówno na brzuchu jak i na plecach osoby noszącej. Przy starszych i cięższych dzieciach zdecydowanie polecamy nosić na plecach, będzie to dla Was znacznie wygodniejsze ze względu na wagę i wzrost dziecka.
W nosidłach tych, możemy swobodnie skrzyżować pasy naramienne na krzyż, dzięki czemu ciężar dziecka rozkłada się inaczej i wiele osób woli taką opcję noszenia.
Firmy, które szyją nosidła na starsze dzieci to m.in.
1. LennyLamb – model LennyPreSchool
2. Kavka – model Kavka multiage Plus

Nosidła regulowane ergonomiczne toddler plus inaczej pisząc nosidła dla starszych dzieci zapewnią nam:
• uniwersalność – jedno nosidło ergonomiczne starczy nam na kilka lat noszenia,
• bezpieczeństwo – przetestowane są na dzieciach starszych i cięższych, spokojnie możemy w nich nosić dziecko do 30kg,
• jakość – są to produkty najwyższej jakości, wyprodukowane w Polsce

Nosidło ergonomiczne LennyPreSchool odpowiednie będzie dla dzieci od 1 roku życia do około 6lat. Określając to rozmiarami to od rozmiaru 80/86 do rozmiaru 128.
• szerokość pasa biodrowego – 58cm
• wysokość panelu – 51cm
Nosidło ergonomiczne Kavka multiage Plus odpowiednie będzie dla dzieci od 1 roku życia do około 5lat. Inaczej pisząc od rozmiaru 80/86 do rozmiaru 116.
• szerokość pasa biodrowego – 56cm
• wysokość panelu – 52cm
Pamiętajmy nosidła te są przeznaczone dla dzieci już samodzielnie siedzących.
Jeśli nie jesteśmy pewni, które nosidła będzie dla nas najlepsze? Napisz do nas, a my bezpłatnie oczywiście postaramy się pomóc po krótkim wywiadzie. Nosidła pomimo tego iż szyte są podobnie różnią się wykończeniem.

A może chcesz na początek PRZETESTOWAĆ ZA DARMO??
Warto przed zakupem przetestować takie nosidło, zapraszamy zatem do jego wypożyczenia. Kliknij tu po ofertę.
Koszt wypożyczenia nosidła oddamy w rabacie na zakup nosidła na naszej stronie, więc jeśli ostatecznie zdecydujesz się na jakieś nosidełko u nas, koszt testowania, wypożyczenia będziesz miał ostatecznie darmowy.

Close Koszyk
Close Ulubione
Close

Close
Menu
Kategorie