W kategorii tej znajdują się chusty tkane, podzielone na 2 podkategorie: chusty długie i chusty kółkowe.

Chusty do noszenia dzieci szyte są w różnych rozmiarach, rozmiar ten dobieramy pod osobę noszącą, a nie pod dziecko. Chusty do noszenia dzieci, możecie znaleźć w różnych splotach, od splotu dla początkujących  czyli skośno-krzyżowym, serduszkowym, jodełkowym aż po chusty żakardowe utkane z bawełny czy z bawełny z różnymi domieszkami.

Noszenie w chuście tkanej długiej czy kółkowej niema ograniczenia wiekowego, możemy zacząć już bezpośrednio po porodzie. Pamiętaj, że noszenie dziecka w chuście sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie jest szczęśliwsze i Wasza bliskość zaprocentuje na pewno w przyszłości.  Nie wspomnę o tym, że osoba nosząca ma wolne ręce i oprócz zajmowania się dzieckiem może zrobić cokolwiek innego czy to w domu czy w pracy. Bardzo często dzieciom noszonym w chustach szybciej dojrzewają bioderka ponieważ nosząc musimy ładnie podwinąć miednicę co jest bardzo na plus dla maluszków.

Chusty tkane pomagają przy dolegliwościach żołądkowych. Są one noszone w pionie, czują ciepło, dzieci kochają taką pozycję. Świetna pozycja również dla dzieci w refluksem żołądkowym bowiem im też noszenie w pionie bardzo pomaga.

Kupując swoją pierwszą chustę czy też kolejną i stojąc przed wyborem czy tkana czy kółkowa musimy określić sobie gdzie, kiedy i na jak długo chcemy nosić nasze dziecko w chuście. Jeśli to mają być tylko krótkie wypady z psem i maleństwem na spacer, lub krótkie transportowanie dziecka z samochodu do danego punktu które nie jest odległe i nie zajmuje bardzo dużo czasu, a my potrzebujemy to zrobić szybko to świetnym wyborem dla nas będzie chusta kółkowa. Jeśli natomiast chcielibyśmy chodzić z naszym dzieckiem dłużej bo uwielbia być noszony, i te noszenie będzie zarówno po domu jak i na spacerach. Chcesz spędzać z dzieckiem jak najwięcej czasu blisko siebie, chcesz rozwijać między wami tą bliskość, która w rozwoju malutkich dzieci jest bardzo ważna to powinnaś zwrócić uwagę na chusty długie.

 

Chusta tkana - Luna Pink - Luna Dream Chusta tkana - Luna Pink - Luna Dream
Producent: Luna Dream
Cena: 205,70 zł 242,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Chusty długie długie czy też kółkowe to chusty tkane gdzie ważna jest również ich gramatura. Chusty do noszenia dzieci występują w gramaturach od 200g/m2 do 300-400g/m2. Najpopularniejszą gramaturą jest jednak 250-270g/m2. W takich chustach nosi się wygodnie dziecko w każdym wieku. Zarówno chusta taka będzie optymalna dla noworodka jak i dla starszego dziecka. Podczas wyboru chusty często dosyć istotne znaczenie ma moment w którym kupujemy chustę. Jeśli kupujemy dla malutkiego noworodka to wybierzmy tą chustę z mniejszą gramaturą do maksymalnie 250g/m2. Fajnymi chustami na początek są chusty o gramaturze 210g/m2. Są one cieniutkie i świetnie się je dociąga. Jeśli kupujemy chustę już dla dziecka, które ma około 3-4 miesięcy to celujmy w gramaturę średnią 250g/m2-270g/m2. Będzie to dla Was świetna chusta na cały okres chustonoszenia.

Podczas zakupu swojej pierwszej chusty do noszenia dzieci, kiedy osoba dopiero co uczy się wiązać lub dopiero co będzie się uczyła zwróć uwagę czy chusta ta ma dwie różne krawędzie kolorystyczne. Bardzo to pomaga podczas dociągania chusty. Chusta wtedy sama w pewien sposób podpowiada Ci czy nie skrzyżowałaś chusty czy idzie ona prawidłowo. Producenci często to oznaczają jako gradacja pozioma, czyli kolory idą po dłuższym boku. Na pewno do takich chust będą zaliczać się pasiaki czyli chusty o splocie skośno-krzyżowym, które szyte są w pasy. Są to idealne chusty na początek. Jeśli nie chcemy zwykłych pasów, a chustę o splocie serduszkowym lub żakardowym to szukajmy na początek takiej chusty gdzie kolory jej ułożone są poziomo. U nas na stronie odnajdzie oznaczenie "dwie różne krawędzie lub gradacja pozioma".

Rozmiary chust tkanych: 

1 - chusty kółkowe występują na rynku w dwóch rozmiarach 1,7m dla osób małych, szczupłych, niskich oraz rozmiar 2,1m taki najpopularniejszy, standardowy dla osób o wzroście 1,65m wzwyż;

2 - chusty tkane mają już więcej rozmiarów, który dopasowuje się zazwyczaj do płci i rozmiaru odzieży osoby noszącej oraz do wiązania, które chcielibyśmy zawiązać; my podamy rozmiarówkę dla najpopularniejszego wiązania kieszonka przy zastrzeżeniu, że wiązać będzie kobieta (mężczyźnie należy zawsze wziąć rozmiar większy)

a) 3,6m - dla kobiet o rozmiarach XS

b) 4,2m - dla kobiet o rozmiarach S, małe M

c) 4,6m - najpopularniejszy rozmiar - dla kobiet o rozmiarach M,L,XL

d) 5,2m - dla kobiet o rozmiarach 2XL, 3XL

e) 6,0m - dla kobiet o rozmiarach 4XL +

 

Jeśli nastawiamy się na inne wiązanie np:

- kangurek ( wiązanie 0+) - starczy nam chusty o rozmiar mniejsza niż do kieszonki 

- 2X ( wiązanie 4m+) - potrzebujemy chustę długości takiej jak do kieszonki, jeśli jesteśmy na pograniczu rozmiaru to należy zakupić ten większy rozmiar.

- plecak prosty (wiązanie na plecach 4m+) - długość chusty będzie o 1 rozmiar mniejszy niż do kieszonki

- plecak z koszulką (wiązanie na plecach 4m+) - długość chusty podobna do długości jaką potrzebujemy na kieszonkę

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl