Chusty kółkowe to chusty tkane zakończone 2 kółkami najlepiej aby były to kółka aluminiowe. 

Występują one w dwóch rozmiarach:

- 1,7m - dla osób niskich i szczupłych 

- 2,1m - rozmiar standardowy - dla osób o wzroście 1,65 i rozmiarach S wzwyż. 

Chusty odpowiednie zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Dzięki temu iż nie trzeba tu chusty wiązać wystarczy przełożyć przez kółka i dociągnąć sprawia, że aktualnie jest to najłatwiejsze rozwiązanie dla osób początkujących. 

Przy doborze chusty kółkowej oprócz rozmiaru zwróćmy uwagę na gramaturę oraz wielkość kółek. Zazwyczaj jeśli niema innej adnotacji to są to kółka w rozmiarze L i takie są najlepsze. Inne, mniejsze kółka mogą sprawić że nie będziemy w stanie prawidłowo rozłożyć chusty na nich, a następnie dociągnąć chusty. Omijajmy kółka nie aluminiowe, plastikowe ponieważ są one słabej jakości i również nasza przygoda z noszeniem w chuście kółkowej może się szybko zakończyć wymianą kółek na nowe. (na naszym sklepie sprzedajemy jedynie kółka duże i aluminiowe!) 

Jaka gramatura najlepsza do chusty kółkowej?

Jeśli zaczynamy dopiero przygodę z chustonoszeniem, noszeniem w chuście kółkowej zwróćmy uwagę aby była to chusta cienka lub średniej grubości max 270g/m2, jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby 250g/m2.

Chustować, nosić dziecko w chuście kółkowej można do osiągnięcia przez niego wagi 15kg. Na taką wagę są testowane chusty kółkowe u producentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl