Chusty w splocie żakardowym często potocznie nazywane żakardy to chusty unikalne, niepowtarzalne gdzie wzór jest utkany jest nietuzinkowy. W tym splocie da się utkać każdy wymarzony wystarczy przelać go na papier. Noszenie dzieci w tych chustach jest niezwykle przyjemne. 

Chusty żakardowe to gramatura od 240g/m2 wzwyż, producenci wykorzystując na przykład podwójny splot żakardowy są w stanie utkać chustę o gramaturze powyżej 300g/m2, chusta taka będzie gruba, bardzo dobrze trzymająca wiązania, ale nie zalecamy takich chust dla osób początkujących bowiem dociągnąć taką chustę trzeba wiedzieć jak. Kupując swoją chustę koniecznie zwróćcie uwagę na jej gramaturę.

Chusty żakardowe bardzo często występują w gradacjach kolorystycznych czy tych pionowych gradacjach czy tez poziomych, które są zalecane osobą dopiero co zaczynającym noszenie, uczącym się dobrze wiązać chusty. Takie chusty tęczowe są piękne i przyciągają wzrok. 

Splot chust żakardowych jest zwarty, chusty te poniosą również te cięższe dzieci. Jeśli jednak poszukujemy chusty żakardowej bardziej przewiewnej poszukajmy chusty z lekkimi i przewiewnymi domieszkami jakimi jest len, jedwab, tencel. 

Chusta tkana - Luna Pink - Luna Dream Chusta tkana - Luna Pink - Luna Dream
Producent: Luna Dream
Cena: 205,70 zł 242,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl